Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Мій кошик

Камінні топки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Що таке камінна топка?

Власне сама камінна топка - це те місце, куди закладаються дрова або інше паливо, і де відбувається процес їхнього згоряння. Історично так склалося, що класичні камінні топки будувалися прямо на місці з каменю чи цегли, і, як правило, були відкритими. Основне тепло, що виділяється в таких камінах припадало на інфрачервоне випромінювання, тоді як теплова конвекція грала меншу роль. Так само класичні відкриті каміни, що не мають можливості регулювати приплив повітря, необхідного для спалювання палива, важко назвати економічними. Камінна топка - найчастіше металева - закрита конструкція з прозорими дверима з жароміцного скла, що дозволяють зробити такий камін, який поєднає в собі як плюси теплового джерела з відкритим вогнем, так і акумулюючою тепло закритої класичної печі.

З чого зроблено топку для каміна?

Головним критерієм вибору матеріалу для топки є його стійкість до деформацій при температурних перепадах.

У нас представлені топки з чавуну та сталі.

  • Чугун - майже ідеальний матеріал - довговічний, дуже стійкий до деформацій, відмінні теплоакумулюючі властивості. Але є й певні обмеження, пов'язані зазвичай із технологією його виробництва - литтям. Чавуну нелегко надати складних форм, і він не боїться ударів.
  • Сталь - легше обробляється, можна втілити в життя найсміливіші польоти дизайнерської та інженерної думки. Більш схильна до деформації, і тому зі сталлю використовується додаткове футерування жароміцними матеріалами, наприклад керамікою.

Який вибрати матеріал для камінної топки – тут уже необхідно дивитися по потребі. На ринку дотримується певний паритет. Раніше більше домінували чавунні топки для каміна, відгуки на які, як і причини вибору, більше диктувалися консерватизмом нашого покупця. На даний момент якісна сталь від хорошого виробника нічим не поступається, а в деяких випадках просто незамінна.

 

Конструкція та елементи

Є чимало критеріїв вибору камінної топки.

Передусім необхідно з'ясувати, яким ви бачите майбутній камін в інтер'єрі та архітектурі вашого будинку. Виходячи з цього і дивимося, чи це буде камінна топка кутова, тристороння або пряма. Сюди варто віднести і тип скла і спосіб відкриття дверцят. Вибір є і він чималий.

Важливо відразу визначитися на етапі проектування, як саме камін обігріватиме ваш будинок. Є кілька типів камінних топок:

  • Повітряна топка. Нагріте повітря розподіляється приміщеннями будинку.
  • Водяна топка. Вогонь нагріває водяний контур, який підключається до загальної системи опалення будинку.

Як краще - все залежить від конкретної ситуації.

Також варто вибрати, чи матиме ваш камін зовнішнє підведення повітря з вулиці, чи братиме прямо з кімнати. У другому варіанті камін починає виступати вже як елемент вентиляційної системи будинку.

Кожна топка має свою характеристику потужності, яка визначає, яку площу зможе ефективно обігріти камін.

 

Чим же хороші каміни із закритою топкою?

Камін із закритою топкою використовує відразу два типи нагріву. Перший – пряме інфрачервоне випромінювання від відкритого вогню в межах вікна. Друге – передача через нагрітий теплоносій – повітря чи воду. На відміну від класичної печі, камін починає гріти відразу після займання дров. Надалі нагрівання вже йде від конвекції. Хто хоч раз приїжджав на холодну дачу взимку, оцінить цю перевагу.

Сучасний камін, побудований за принципом закритої камінної топки, дозволяє більш ефективно використовувати спалювання палива, отримуючи вищий ККД за рахунок присутності подвійного допалу. Це система додаткової подачі підігрітого повітря, яка у верхній частині топки підпалює піролізні гази, що не згоріли при первинному згорянні палива. По суті, камін спалює чадний газ і найдрібніші, невидимі оку частинки палива. Таким чином, ми отримуємо не тільки ефективне тепловиділення, але й повніше згоряння палива, завдяки якому менше закопчується димохідна система. А ще це безпечніше та екологічніше.

 

Камін - не екзотика

Не приховуватимемо - культура використання камінів у нас у країні історично не склалася. Як правило, він сприймався як елемент розкоші. Але в наш час і завдяки розвитку технологій, закритий камін як теплогенеруючий пристрій набув дуже широкого поширення в сучасній Європі. Часто застосовується установка камінної топки на місце старого каміна, що роблять у будинках, що мають історичне значення і мають обмеження щодо зміни їх конструкції. У нових будівлях камін із закритою топкою теж популярний як допоміжний, так і основний метод опалення. У країнах із теплим кліматом, де зими короткі, а розвинені (і не дешеві) системи опалення просто не потрібні, камін - економний і зручний засіб ситуативно обігрівати будинок. Також широка і географія виробників камінів - від Норвегії до Іспанії. Відмінним співвідношенням ціни та якості мають топки для камінів із Польщі.

Це - дуже коротка інформація щодо камінних топок. Остаточний вибір оптимальної моделі рекомендуємо довірити професіоналам.

Вгору