Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Мій кошик

Водяні топки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Камін з водяним контуром - що це?

Насправді камін із водяною топкою - це трохи не те, що нам здається на перший погляд. З класичними камінами їх ріднить лише назва та можливість милуватися вогнем. Ну, ще є інфрачервоне випромінювання, але його частка у водяного каміна невелика. По суті кажучи, камін з водяним контуром – це такий собі красивий оформлений водогрійний котел, що стоїть у вітальні, і у якого основна топка має прозорі двері, через які можна спостерігати процес горіння. Все!

 

Принцип роботи водяних топок та їх конструктивні особливості

Сама топка, як уже сказано, ближче за конструкцією до твердопаливних котлів, і в ньому є наявність водного контуру - водяної сорочки, змійовика, труб і тд - елементів, якими проходить вода. Вона у нашому випадку виступає основним теплоносієм, що передає тепло від вогню. А далі вже, як кажуть, нюанси. Основних варіантів реалізації водяного опалення від каміна два:

 1. Відкрита система - водяний камін без теплообмінника. У водогрійному контурі, що проходить через топку, вода отримує тепло і передає його далі. Проста та популярна конструкція.
 2. Закрита система - камін із теплообмінником. У цьому є два рідинні контури - внутрішній, що знаходиться безпосередньо в топці і займається відбором тепла, і зовнішній, який вже безпосередньо передає тепло далі на батареї. Між ними знаходиться теплообмінник, завдання якого - передати тепло з першого контуру до другого.

А тепер варіації.

 • Є топки, в які вбудовані змійовики додаткового нагрівання води для господарських потреб. Так, камін може забезпечувати будинок гарячою водою. Якщо в конструкції топки такої можливості немає - це можна організувати за допомогою ємності непрямого нагріву. Це, по суті, зовнішній теплообмінник.
 • Вбудована система аварійного охолодження при перегріві, виконана у вигляді спіралі, в яку автоматика, що спрацювала, подає холодну воду.
 • Димогарні труби, які ще більше збільшують площу нагрівання теплоносія. А також багато інших цікавих рішень.

Інші компоненти системи:

 • Розширювальний бак. Вода при нагріванні розширюється, і обсяг, що кудись збільшився, треба подіти.
 • Підривний клапан, що аварійно скидає тиск при різкому розширенні теплоносія.
 • Автоматичний захист від закипання. Це особливість експлуатації всіх водяних камінів - вода не повинна перевищувати температури 95 градусів, а її оптимальна робоча температура - 90 градусів.
 • Ну і звичайно, щоб теплоносій безперервно циркулював, необхідний насос і бажана управляюча автоматика.

Загалом каміни з водогрійним контуром дуже непогано автоматизуються.

 

Ну нагріли воду в каміні, а далі?

А далі у нас два варіанти

 1. Продукт діяльності каміна - гаряча вода - надходить прямо у батареї або “теплі підлоги” вдома. У такому разі водяний камін стане основною системою обігріву в будинку.
 2. Підключаємо до вже існуючого водяного контуру обігріву, який живиться від іншого джерела. У такому разі камін стає допоміжним інструментом.

Загалом варіацій підключення та об'єднання різних компонентів у системі є дуже багато, і оскільки все це можна автоматизувати, то камін з водогрійним контуром стає ще й зручним методом опалення будинку.

 

Матеріали камінних топок з водяним контуром

Тут також є свої певні відмінності від повітряних моделей. Конструкція передбачає досить велику кількість різних складних елементів та деталей, які набагато простіше та раціональніше виготовити за допомогою зварювання. А значить, що в абсолютній більшості випадків застосовується сталь. Всі ці сорочки, врізання труб, вигини та інші загогуліни - чавуну тут не впоратися. Ні, це не означає, що не буває чавунних водяних камінів - вони є, але дуже рідкісні і дуже недешеві, а особливих переваг не дають. Іноді з чавуну виготовляються певні деталі топок. Крім сталі, у виготовленні водяних камінних топок, особливо їхньої активної частини, де найвищі температури застосовується вогнетривкі матеріали, наприклад шамот.

 

Плюси та мінуси каміна з водогрійним контуром

Переваги:

 • Високий ККД, що досягає 82%.
 • Потужність. Як правило, водяні моделі більш продуктивні ніж повітряні, а отже, можуть опалити більше простору.
 • Можна подати гарячу воду на досить велику відстань, а значить опалити найдальші приміщення в будинку.
 • Можливість використовувати як основним, так і допоміжним джерелом опалення будинку.
 • Інтеграція в існуючу систему водяного опалення будинку.
 • Здатність до автоматизації контролю роботи системи обігріву.
 • Безпека при правильній побудові системи з усіма необхідними компонентами.
 • Надійність та довговічність.
 • Естетичність - ну кому не подобається посидіти біля вогню.

Є і недоліки:

 • Ціна. Не стільки самого водного каміна, а загальної системи, яка необхідна для його функціонування - насоса, розширювального бака тощо.
 • Більше компонентів і, отже, дещо складніше монтаж.
 • У певних схемах реалізації підключення потрібне безперебійне електроживлення для насоса.
Вгору