Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Мій кошик

Повітряні топки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Принцип дії повітряної топки

Камінна повітряна топка - основна робоча частина повітряного каміна, де відбувається згоряння палива, внаслідок чого виробляється тепло. Через теплопередаючі елементи топки проходить повітря, яке в цьому є основним теплоносієм. Нагріте повітря розноситися по приміщеннях, що обігріваються. Як у будь-якому каміні, існує ще й інфрачервоне випромінювання, що виходить прямо з топки, і обігріваючий простір у прямій видимості з прозорих дверей.

 

Конструктивні особливості повітряних камінів

Головним елементом, що відрізняє повітряну топку від водяної, є наявність повітряного кожуха між стінками топки та її верхнім покриттям. Там знаходяться радіатори, по яких тепло від вогню передається в повітря, яке їх обдуває. Такий тип передачі тепла набагато ефективніший, ніж класичні каміни, коли більша частина тепла йшла на нагрівання масивного теплоємного каміння, площі яких були недостатні для подальшого трансферу тепла в повітря.

Повітряний камін може обладнатися системою подвійного допалу, що дозволяє більш ефективно спалювати паливо та чадний газ, підвищуючи загальне ККД опалювальної системи. А ще менше сажі залишається на стінках димаря.

 

Матеріали повітряних камінних топок

Ефективність повітряної топки безпосередньо залежить від площі поверхонь, що передають тепло. І тут металеві моделі поза конкуренцією. Тому як матеріали найчастіше зустрічаються:

  1. Чугун. Довговічний матеріал з мінімальними температурними деформаціями забезпечує відмінну теплопередачу і має непогані акумулюючі властивості. Деталі з чавуну виготовляються методом лиття, їм можна надати достатньо теплопередаючих площин і ребер. Відмінний вибір для повітряного каміна.
  2. Сталь. Більш схильна до деформації, тому часто зі сталі виконується несуча конструкція топки, і її механізми, а внутрішня частина футерується вогнетривким матеріалом - наприклад шамотом.

Яку топку вибрати? Відповідь неоднозначна і часто залежить від конкретної ситуації. Зверніться до професіоналів і вони запропонують оптимальну модель топки.

 

Повітряне опалення будинку - це просто

Камін з повітряною топкою може бути як основним методом опалення будинку, так і додатковим. Обладнання каміна додатковими повітроводами розширює його можливості. Для цього використовують гнучкі теплоізольовані канали.

Є типи конвекції:

  1. Природний. Тепле повітря виходить із каміна і поширюється шляхом природного руху теплих мас. Дальність переміщення теплого повітря обмежена. Хороший спосіб для невеликих будинків або однооб'ємних приміщень, наприклад, у популярному нині стилі лофт.
  2. Примусовий. Встановлюються додаткові вентилятори, які розводять повітря далі, що дозволяє опалювати велику площу, аж до кожної кімнати.

У другому випадку можливо регулювати ступінь надходження нагрітого повітря шляхом встановлення контролюючих пристроїв.

Для забезпечення горіння каміну, як будь-якому джерелу з вогнем, необхідне повітря. Можна обладнати зовнішню притоку з вулиці, провівши спеціальний повітропровід, або ж брати його прямо з приміщення, де стоїть камін. У другому випадку камін, крім функцій опалення приміщення, вже бере безпосередню участь у вентилюванні будинку. Повітря з вулиці, надходячи в приміщення на зміну згорілому, поєднується з підігрітим. У будинку завжди тепле і при цьому свіже, насичене киснем повітря. Роботою засувок можна регулювати рівень ефективності горіння. Враховуйте, що повітряний камін створює рух не лише повітря, а й завислих частинок – пилу. Застосування фільтрів цю проблему вирішує, а отже, камін ще й допомагає очищати повітря в будинку.

 

Плюси та мінуси повітряного опалення будинку каміном

З вищеописаного можна зробити такі висновки та виділити переваги та недоліки повітряних камінів:

  1. Швидкість обігріву. Камін із повітряною топкою починає опалювати практично з моменту розведення вогню, виходячи на повну потужність за 15-20 хвилин. Оснащення додатковими повітропроводами допомагають цьому.
  2. Ефективність. ККД повітряного каміна може досягати 80%. Звичайно, важливі грамотні монтаж та планування.
  3. Економічність. Особливо із системою подвійного допалювання палива.
  4. Загальна компактність та варіативність конструкції. Повітряні каміни відносно невеликі, а велика різноманітність моделей, з різними формами та розмірами дозволяють підібрати топку на будь-який випадок.
  5. Довговічність. Грамотно сконструйована, якісно зроблена і правильно змонтована камінна топка, як і вся система, може працювати без зупинки весь холодний сезон без шкоди конструкції. Запалили осінью та навесні погасили.
  6. Камінне опалення може брати участь у вентиляції будинку.
  7. Ціна. Вона нижча за багато систем опалення.

З мінусів можна відзначити:

  1. Повітряні каміни не акумулюють тепло. А значить, як тільки вогонь гасне, приплив теплого повітря припиняється. Ну, майже припиняється.
  2. Необхідно використовувати утеплені повітряні канали для розведення гарячого повітря.

P.S. А ще в каміні можна готувати ласощі.

Вгору