Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Мій кошик

Камінні портали

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Камінні портали – для чого вони?

Каміни будують для краси. Смілива заява, правда? І нехай це здаватиметься перебільшеним, але в цьому дуже великий відсоток правди. Незважаючи на технічний розвиток технологій теплогенерації, поява просунутих типів топок і впровадження нових методів опалення, камін все одно перш за все розглядається саме як прикраса, затишне місце будинку і генератор незрівнянної магії відкритого вогню. Камін - це центр будь-якої кімнати, енергетичний та візуальний. Саме на нього падає перший погляд. Яким би не був ваш камін супер правильно спроектованим і професійно побудованим - але в око перш за все помічається саме його естетика. А значить, питання його зовнішнього вигляду виходить на перший план. А значить варто поговорити про стилістику його оздоблення. .

 

Що таке камінний портал?

Це власне саме облицювання каміна. Полиці, балки, панелі та інші елементи, з яких складається зовнішність каміна. Якщо що - ми говоримо про сучасний камін із закритою топкою. І власне сама топка підбирається під портал, оскільки дизайн у цьому випадку буде первинним. Хоча тут вже кому як - може так статися, що ось вам терміново потрібна саме така камінна топка, у неї там є свої унікальні особливості та функції, і доведеться вже сам портал підбирати під неї. Але в будь-якому випадку оздоблення каміна купується виходячи із стилістики приміщення.

Крім естетичної, портал виконує також функції безпеки. Адже це ще й додатковий термозахист на додачу до вже існуючої біля камінної топки. Ну і звичайно функціональна частина – портал це і поличка, і підставка під вазу, і полиць для дров. Загалом, використовуємо цю штуку як можемо, і в цьому немає нічого соромного

 

Стилістика обробки камінів

Сучасні каміни можна розділити умовно на кілька стилістичних напрямків. Хоча якщо точніше їх набагато більше. Але напрями таки два - камін може бути класичний і сучасний.

  1. Класичний стиль - тут є два варіанти - англійський і французький.
  2. Сучасний стиль.

Є інші варіанти виконання, але в загальній масі зустрічаються рідко, бо часто є плодом індивідуальної ручної праці на замовлення.

 

Класичний стиль

Сформувалися протягом тривалого часу і стали результатом внутрішньої еволюції камінів, у процесі якої, як відомо, виживає найсильніший.

  • Англійський камін - має лаконічну П-подібну конструкцію порталу, не сильно виділяється, більш втоплений у стіну і не має розвинених елементів з боків. Не з'їдає багато місця і добре виглядає в компактних приміщеннях. Коротко можна описати як “Вікно з вогнем у стіні”.
  • Французький камін - конструкція масивніша, має розвинений димовий купол (хоча в сучасних камінах це імітація), більше видається в кімнату і має різні полички, дровники та інші елементи. Як правило, вимагає багато місця, автоматично стає центром будинку. Не для невеликого приміщення.

Зустрічаються також каміни у стилі прованс, кантрі, колоніальний та різні регіональні варіації типу німецьких тощо.

 

Сучасний стиль камінних порталів

Сформувався як спроба не дотримуватися усталених догм, і при цьому використовувати досягнення технічного прогресу. Це може бути мінімалістичне камінне обрамлення, і хай-тек, і рустикальний тип, і навіть сучасний розкішний модерн. У сучасних стилях зустрічаються як прямі так і кутові камінні портали. Тут як кажуть, вибирайте на ваш смак та таланти внутрішнього (або зовнішнього) дизайнера інтер'єрів.

 

Матеріали камінних порталів

В якості облицювальних матеріалів може використовуватися камінь, кераміка, метал, дерево та їх комбінації. Найкласичнішим матеріалом для камінного оздоблення можна назвати мармур. Шик, розкіш, статус, а також вибір сортів, колірних відтінків, текстури і практичність. До речі, якщо у вас є камін, але ви вирішили змінити інтер'єр та старий дизайн каміна вам не підходить – його можна просто поміняти. Хоча для цього краще проконсультуватися зі спеціалістами щодо сумісності топки та порталу.

Вгору