Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Мій кошик

Пелетні печі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Автоматичний пелетний камін

Зараз це дуже популярний в Європі тип повітряних камінів, що набирає в нашій країні популярність, призначений для опалення приватних будинків. До речі, є не тільки повітряні моделі, що мають водяну сорочку, і можуть підключатися до загальної системи водогрійного контуру будинку. Втім, вони зустрічаються рідко, і ми говоритимемо саме про повітряні каміни.

Конструкційно пелетний камін являє собою окремо встановлену камінну піч, з системою зберігання і подачі паливних гранул - пелетів. Технічно автоматичний пелетний камін ближче до пелетного котла, але з бункером меншого об'єму, має прозорі дверцята і призначений для опалення приміщення, в якому знаходиться. З останнім фактором пов'язана і естетична функція пелетного каміна - він є частиною інтер'єру і просто має бути красивим. Обігрів йде від прямого теплового випромінювання нагрітих стінок і панелей пелетного каміна, так і від спрямованого інфрачервоного потоку через прозорі двері. А ще повітряний пелетний автоматизований конвектор, має систему управління роботи топки і подачі палива. Як правило, присутня система вторинного допалювання палива, яка спалює чадний газ і дрібні частинки палива. В результаті отримуємо вищий ККД та екологічність та менше забруднення димоходу продуктами згоряння.

 

Матеріали пелетних камінів

Автоматичний пелетний камін - досить складна інженерна конструкція, де використовуються різні типи матеріалів у комбінаціях. Традиційно для топки та стін використовується литий чавун, який цінується за хорошу теплопередачу та можливість акумулювання тепла. Механізми, елементи, що рухаються, бункер і складні форми біля димаря - сталь. Також застосовуються шамот і кераміка. Пелетні обігрівачі мають потужну теплоізоляцію частин, перегрів яких допускати неприпустимо - насамперед це стосується електронного блоку керування та механіки.

 

Про паливо

Пелети - це паливні гранули, виготовлені методом пресування з продуктів сільськогосподарської та не тільки діяльності. Різного діаметру (6-10 мм) та різної довжини, але в будь-якому випадку це тверда і легко сипуча маса.

Типи пелет:

  • Деревні. В основному відходи на пилорамах та інших деревообробних підприємствах.
  • Рослинні - відходи кукурудзи, соняшника, соломи, лушпиння різних зернових тощо.
  • Торф'яні.
  • Вугільні.
  • Куриний послід та ін. горючі матеріали.

При виробництві деяких видів пелет використовуються клеючі матеріали, інші ж пресуються високим тиском.

Пелети з різних матеріалів мають різні показники теплотворності - а саме, яку кількість тепла вони виділяють при згорянні. Варто звернути увагу і на показник зольності (виділення золи), і вологість пелет. Від останніх двох показників залежить забруднення димаря не згорілими до кінця продуктами (сажа, зола). Коптячі пелети для домашніх котлів і камінів, у яких очищення від сажі скрутне, краще не застосовувати - вони більше підходять для промислових систем. Як правило, це вугільні та торф'яні сорти, що мають високі параметри теплотворності, не бояться вологи і не набухають, а їхня висока зольність не викликає незручностей. Рослинні пеллети дуже зручне паливо в теплогенерації для сільгоспгосподарств, які можуть самі виготовляти їх із залишків власної продукції. Найбільшого поширення набули дерев'яні пелети, що мають низький відсоток зольності (1%) і при цьому виділяють від 4500-5000 ккал/1 кг. Домашні пелетні каміни призначені для експлуатації саме на такому вигляді пелет. Мінусом деревних пелет є необхідність зберігання їх у сухому місці, вони гігроскопічні та вбирають навколишню вологу.

 

Переваги та недоліки повітряних конвекторів на пелетах

Плюси:

  1. Повна автоматизація процесів. Від користувача – засипати пелети та виставити необхідні експлуатаційні режими на пульті управління. Буває віддалений запуск.
  2. Високий ККД. Досягає 85%, мабуть один із найвищих для повітряних теплогенеруючих пристроїв.
  3. Безпека. Система вторинного спалювання спалює чадний газ.
  4. Паливо - пелети - зручне, недороге (у перерахунку вартість/ккал), екологічно чисте (деревні пелети) та безпечне. Зручні у транспортуванні.
  5. Простий монтаж та встановлення.
  6. Розмір та вага. Можна встановлювати багатоповерхові будинки без необхідності зміцнення перекриттів.
  7. Не вимагає складної димохідної системи та дорогих теплоізоляційних робіт. Можна врізатись у існуючі димарі
  8. Естетика живого вогню – безцінна.

З недоліків:

  1. Ціна. Найдорожчий тип зовнішніх камінних печей. Правда тут варто відзначити, що при своїй ефективності пелетний конвектор швидко окупається.
  2. Складність конструкції. Електроніка, механічні приводи - читаємо інструкцію та користуємося правильно.
  3. Обігріває одне приміщення - а саме те, в якому знаходиться. Подальше поширення тепла відбувається за допомогою природної конвекції.
  4. Дерев'яні пелети потребують сухого місця для зберігання та бояться вологи.
Вгору