Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Мій кошик

Повітряні печі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Повітряна піч - найпростіший і найдоступніший камін у будинку

Принцип роботи камінної печі та особливості конструкції.

За будовою та принципом роботи камінна повітряна піч - це гібрид каміна із закритою повітряною топкою та пічки-буржуйки. Від першого отримуємо прозорі двері та інфрачервоне випромінювання, від другого – ізольовану конструкцію та кругове поширення тепла. Класична повітряна камінна, або скандинавська піч, являє собою теплогенеруючий пристрій, що окремо стоїть, живиться дровами і паливними брикетами.

Обігрів приміщення відбувається двома шляхами:

  1. Основним - прямим виділенням тепла від нагрітих стінок каміна та його подальшим поширенням шляхом повітряної конвекції. Для отримання такого тепла потрібен час, поки стінки печі прогріваються.
  2. Вторинним - інфрачервоним випромінюванням, що передається із прозорих дверей топки. Його набагато менше, але, наприклад, щоб швидко зігрітися після прогулянки в морозний день - більш ніж достатньо. Починає гріти практично з моменту запалювання палива.

Управління камінною піччю відбувається за допомогою шибера та повітряних заслінок. Підведення повітря для горіння можливе як зовні, так з кімнати. У другому варіанті камінна піч створюючи рух повітряних мас, бере участь у вентиляції будинку. Звичайно це не так ефективно як у випадку з повітряним каміном, але й розміри конструкції та вартість теж не ті.

Більшість моделей мають систему подвійного допалу, яка спалює чадний газ та дрібні частки палива. Це підвищує ККД каміна і перешкоджає засміченню димоходу.

Інсталяція камінної печі не вимагає розвинених димохідних систем або потужної теплоізоляції. Можна навіть врізатися у готовий димар. Це оцінять власники готових будинків, де немає каміна, а ось хочеться.

ККД камінної печі досягає 80%. Але треба враховувати, що скандинавська піч обігріває лише приміщення, в якому стоїть. Втім, легкість конструкції, простота її підключення, невеликі габарити та ціна натякають на можливість встановлення печей у кожній кімнаті.

 

Зовнішність та практичність повітряних печей

У плані естетики камінні печі можуть дати фору багатьом обігріваючим пристроям. Магія відкритого вогню – мало що може краще прикрасити хату. І дизайнерам є десь прикласти свою фантазію. Від класичних литих моделей, покритих елегантною емаллю до футуристичних моделей у стилі хай-тек, можна підібрати модель під дизайн інтер'єру в будь-якому стилі.

Камінна повітряна піч може обладнатися варильною поверхнею. І на них можна готувати, добре виходять страви, які потрібно довго томити при невисокій температурі. Внутрішню частину топки можна використовувати для приготування, деякі моделі мають напрямні для решітки-гриль.

 

Матеріали скандинавських топок.

Головним критерієм матеріалу для теплогенеруючого пристрою з відкритим вогнем є мінімальна температурна деформація. Найчастіше використовуються чавун, сталь, їх комбінації та теплостійкі штучні матеріали для футерування та облицювання.

  • Чавунні деталі повітряних печей виготовляються методом лиття. Особливо цінується здатність чавуну ще певний час після згасання віддавати акумульоване тепло. Мінус один - чавун боїться ударів, але навіщо робити з камінної печі ковадло - не зрозуміло.
  • Сталь. У чистому вигляді практично не застосовується, зазвичай разом із футеруванням шамотом або керамікою. Натомість добре зварюється для специфічних елементів конструкції та чудово підходить для камін-печей у сучасному стилі.
  • Комбінації матеріалів. Наприклад двері та елементи біля димаря зі сталі, а стіни із чавуну.

А ось покриття поверхонь можуть бути дуже різними. Застосовується фарбування термостійкими фарбами, емалювання, кераміка.

 

У всього є свої недоліки та переваги. Камінні повітряні печі – не винятки.

Плюси:

  1. Простота. Конструкції, установки, монтажу, експлуатації та догляду.
  2. Невеликі розміри та вага. Немає потреби в потужних фундаментах або посилених перекриттях, якщо поверхів кілька.
  3. Гарний ККД. Камінна піч очолює за цим параметром рейтинг дров'яних печей.
  4. Не потребує складного димаря. Можна врізатись у існуючий.
  5. Дешеве та доступне паливо. Це дуже доступний і водночас естетичний метод організації додаткового опалення від дров'яної печі.
  6. Екологічність особливо у моделей із подвійним допалом. Європейські екостандарти підтверджують.
  7. Зовнішній вигляд на будь-який смак. Від емальованої “бюргерської” моделі на ніжках з литими деталями до строгих вертикальних конструкцій, для лофта або приміщення в техно-стилі.
  8. На багатьох моделях можна готувати. На деяких навіть усередині.
  9. Естетика. Любов до живого вогню у нас із печерних часів.
  10. Ціна. Повітряна піч - це найдоступніший метод отримати вдома обігрівальний прилад з відкритим вогнем.

Мінуси.

  1. Повітряна камінна піч може ефективно обігрівати лише одне приміщення. Тобто для використання як основний метод обігріву будинку камінна піч має бути в кожному приміщенні.
  2. Вологість палива не повинна перевищувати 30%. Інакше більше сажі в димарі. Втім, це стосується всіх твердопаливних печей.
Вгору